imprezaPiknik motoryzacyjny Family Drift po raz pierwszy odbył się w czerwcu 2015 roku w Jedlińsku. W sobotę, na parkingu przed stadionem słychać było pisk palonych opon. Przez kilka godzin kierowcy z grupy ProDrive z Radomia prezentowali swoje umiejętności. Efektowna technika jazdy polegająca na przejechaniu toru w kontrolowanym poślizgu przyciągnęła liczną widownię.

W trakcie imprezy udało się uzbierać 2 505,01 zł. Cała zebrana kwota została przekazana na rehabilitację i leczenie dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy Jedlińsk.

Gwiazdą imprezy był Bartek Ostałowski – kierowca bez rąk, który samochód prowadzi nogami (więcej o Bartku). W przerwach pomiędzy pokazami driftu swoje możliwości zaprezentowali także utalentowani mieszkańcy naszej gminy – Filip Wójcik z Wielogóry (jazda gokartem) oraz Bartek Roguś z Jedlińska (stunt – wyczynowa jazda motocyklem).

W trakcie imprezy fani motoryzacji i sportów motorowych mogli także obejrzeć wystawę klasycznych automobili, zapoznać się z najnowszymi modelami samochodów, czy też przyjrzeć się z bliska amerykańskim motocyklom. Można też było obejrzeć wystawę statyczną szybowca i wiatrakowca oraz pokaz zdalnie sterowanych modeli latających.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu znakowali rowery – oznakowano i zarejestrowano w policyjnej bazie prawie 40 jednośladów. Ponadto przez kilka godzin prowadzona była akcja zbiórki krwi w autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jej efekt to ponad 12 litrów krwi oddanej przez 27 osób.